Kyogo Furuhashi урежда дербито на Old Firm, докато Селтик слага край на Philippe Clement run
Breaking News | 2023-12-30 | 17:49:34

Първият мач на Philippe Clement на Old Firm завърши с първото му поражение като шеф на Рейнджърс, след като голове на Пауло Бернардо и Kyogo Furuhashi донесоха на Celtic победа с 2-1 при Parkhead.

Белгиецът бе изкарал 16 мача непобеден, откакто пое поста от Майкъл Бийл през октомври, но тъй като нямаше фенове като гост на терена поради спор за разпределение между двата клуба, това винаги щеше да бъде киселинният тест за контузените гости.

Отборът на Айброкс започна положително мача преди халфът на Хоупс Бернардо да отбележи след 25 минути, като Жерс пропусна поне няколко добри шанса да изравни.

Продуктивният нападател на Селтик Фурухаши се изви за секунда от 20 ярда по-малко от две минути след подновяването на играта и имаше още повече нещастие за Светлосините в 71-та минута, когато защитник Леон Балогун получи директен червен картон от рефера Ник Уолш за отказ на Дайзен Маеда чиста възможност за гол.

Рейнджърс удържаха и капитанът Джеймс Таверние стреля чудесно от свободен удар в 88-ата минута, но обратът не можа да бъде завършен след осем добавени минути.

Брендън Роджърс “ отборът се придвижва на осем точки пред съседите си от Глазгоу на върха на чинча Премиършип и въпреки че изигра два мача повече, победата може да бъде трамплинът към още едно спечелване на титлата.

Беше стена срещу- зелена и бяла стена вътре в пълния стадион с капацитет от 60 000 за началния мач по обяд и както се очакваше, централният защитник на Hoops Стивън Уелш замени контузения Камерън Картър-Викърс с отново готовото дуо Рео Хатате и Лиел Абада обратно на пейката.

Защитникът Конър Голдсън пренебрегна проблем със слабините и Джон Лундстрам се завърна в халфовата линия за Рейнджърс, които дадоха всичко възможно в ранните етапи.

Но в 12-ата минута, когато мачът започна да се влива и отлива, Бернардо засече с глава центриране на Луис Палма покрай далечната греда.

Рейнджърс заобикаляха защитата на Селтик, но не успяха да се възползват от дивата атака на Абдала Сима от границата на вратата. поле след 20 минути отличен пример.

Бернардо премина точно покрай гредата от подобно разстояние, но моменти по-късно, когато корнерът на Палма отдясно се озова в краката му на 16 ярда през главата на Сима, нает играч на Бенфика го удари мощно от воле покрай вратаря на Жер Джак Бътланд.

Въпреки това, имаше голямо изпускане за домакините след половин час.

Застой. пас от крайния защитник на Паркхед Алистър Джонсън видя нападателя на Рейнджърс Сайриел Десерс да измести Уелш, за да премине срещу вратаря Джо Харт – но необяснимо той отказа да стреля и позволи на Джонстън да се върне с удар за възстановяване.

Уелш беше контузен. рамото му в борбата на Dessers и веднага беше заменен от Maik Nawrocki, чийто последен мач беше през август.

Рос МакКосланд и Тод Кантуел имаха усилия за страната на Гован, която трябваше да доведе до изравняване, и след това Клемент му беше показан жълт картон.

Имаше възможна дузпа на Рейнджърс за игра с ръка на Джонстън, която не се оказа нищо след проверка на VAR, като се цитира по-ранна засада срещу Сима.

Светлосините щяха да се сметнат за съжаление, ако все още изоставаха на почивката, но в 47-ата минута Фурухаши пое пас точно извън наказателното поле от Мат О'Райли и насочи неудържим удар покрай безпомощния Бътланд, за да промени напълно тена на срещата.

Кийрън Доуъл замени Кантуел, а Скот Райт пое поста от Сима, докато Клемент опита нещо ново, докато Дейвид Търнбул влезе вместо Бернардо точно преди Балогун да бъде отстранен за свалянето на Маеда, докато той се втурна към гол, с централния защитник Джон Сутар идва на мястото на Лундстрам при разместване.

Въпреки това, след като третият гол на Селтик не пристигна, Таверние направи нервен край, когато завъртя запазена марка пряк свободен удар от 20 ярда покрай размахващия се Харт в неговия близо до греда.

Това беше тревожен край на мача за феновете на домакините, тъй като Рейнджърс дадоха всичко от себе си за изравнителя, но в крайна сметка без резултат.